O przedszkolu

Witamy serdecznie na stronie Akademii Przedszkolaka – pierwszego niepublicznego przedszkola w Starachowicach!

Nasza placówka jest odpowiedzią na potrzeby rodziców i dzieci, którym brakowało w naszym mieście odpowiednio wyposażonego, przyjaznego najmłodszym, bezpiecznego miejsca do zabawy i nauki.

Akademia Przedszkolaka to miejsce stworzone specjalnie z myślą o najbardziej wymagających klientach, jakimi z pewnością są nasi milusińscy.

Nasz budynek

Akademia Przedszkolaka to przedszkole posiadające dużą bazę dydaktyczną. Powierzchnia, jaką zajmujemy to prawie 500m2 budynku oraz ogromny plac zabaw na jego tyłach.

Mamy do dyspozycji specjalnie przygotowane 5 sal dydaktycznych połączonych z toaletami dla dzieci oraz jadalnię. Możemy korzystać również z profesjonalnej sali gimnastycznej. Wszystkie te pomieszczenia wyposażone są w najnowsze sprzęty, meble, zabawki oraz pomoce posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, dopuszczające do użytkowania przez dzieci w przedszkolach.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego też Akademia Przedszkolaka jest pierwszą niepubliczną placówką w Starachowicach, odpowiadającą wszelkim najnowszym i najbardziej wymagającym przepisom dotyczącym przedszkoli (posiadamy oddymiane klatki schodowe, nasz budynek dostosowany jest do potrzeb dzieciaków i rodziców niepełnosprawnych, wszystkie pomieszczenia są odpowiednio wentylowane a wyposażenie sal i sanitariatów dla maluchów urządzone i wyposażone w porozumieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach).

Zajęcia dodatkowe

Wszystkie dzieci uczęszczające do Akademii Przedszkolaka oprócz realizowania podstawy programowej, mają zapewniony cały pakiet zajęć rozwijających ich zdolności i zainteresowania.

Wszystkie grupy każdego dnia biorą udział w zajęciach z języka angielskiego. Raz w tygodniu dzieci mają rytmikę oraz gimnastykę korekcyjną. Starszaki odwiedza również pani katechetka. Przedszkolaki, które tego potrzebują, mają zapewnione zajęcia indywidualne z logopedą.

Od października 2015 dzieci uczestniczyć będą również w cotygodniowych zajęciach z języka niemieckiego.

Kilka razy w miesiącu odwiedzają nas w przedszkolu aktorzy różnych teatrzyków dla dzieci, osoby prowadzące warsztaty, muzycy filharmonii i inne ciekawe osoby. My również często wychodzimy lub wyjeżdżamy poza przedszkole, poznając środowisko lokalne.