GRAFIK WYDARZEŃ ZAPLAOWANYCH NA WRZESIEŃ

8.09.2016 – Zapraszamy wszystkich Rodziców na pierwsze organizacyjne zebranie. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00.
9.09.2016 – To w naszym przedszkolu Dzień Pomidora. Bardzo prosimy, żeby tego dnia dzieci miały na sobie coś czerwonego. Weźmiemy udział w zajęciach o pomidorach, dowiemy się, dlaczego trzeba jeść warzywa i owoce oraz zapoznamy dzieci z zabawą w tradycyjnego „pomidora”.
12.09.2016 – Odwiedzą nas panowie policjanci. Przypomną oni dzieciom, jak sprawić, żeby droga do przedszkola zawsze przebiegała bezpiecznie. Będziemy mieli tez okazję posłuchać, jak wygląda praca policji. Może ktoś z nas będzie chciał wykonywać w przyszłości ten trudny zawód. Spotkanie z policjantami odbędzie się o godzinie 9.30.
14.09.2016 – To w naszym przedszkolu Dzień Czytania Dzieciom. Zapraszamy chętnego Rodzica z każdej grupy, do czytania dzieciom bajek po śniadaniu (ok. godziny 9.30).
16.09.2016 – Tego dnia weźmiemy udział w sprzątaniu świata. Przedszkolaki otrzymają foliowe rękawiczki oraz worki na śmieci i wyruszą na akcję sprzątania. Zajmiemy się głównie terenem wokół przedszkola i pobliskimi trawnikami.
20.09.2016 – Weźmiemy udział w interaktywnej muzycznej prezentacji pt. „Z ekologią na Ty”. Prezentacja i pogadanka odbędzie się o godzinie 9.30. Po prezentacji wyjdziemy na plac zabaw, gdzie będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji każde dziecko otrzyma latający balon. Balony wypuścimy do nieba razem z naszymi marzeniami śpiewając „Hymn Przedszkolaka”.
23.09.2016 – To w przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapraszamy wszystkich Rodziców z Dziećmi na plac przedszkolny, gdzie będziemy wspólnie świętować już od godziny 14.
30.09.2016 – To święto wszystkich chłopców. Z tej okazji dzieci z grup Biedronek i Żabek wybiorą się do ostrowieckiej Castoramy, gdzie wezmą udział w warsztatach „Majsterkowo”. Autobus przyjedzie po nas o godzinie 8.30, więc śniadanie tego dnia zjemy o godzinie 8.00. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci. Powrót do przedszkola planujemy na obiad. Młodsi chłopcy będą obchodzić swoje święto w przedszkolu.
Szanowni Rodzice, rok 2016/17 to w naszym przedszkolu czas, kiedy chcemy mocniej skupić się na dwóch aspektach:
– rozwijania czytelnictwa wśród dzieci (odwiedzanie bibliotek, zapraszanie gości czytających dzieciom, uzupełnianie biblioteczek w salach itd.)
oraz
– rozszerzenia podstaw dziecięcej matematyki wprowadzanej w przedszkolu (uzupełnienie pomocy, miar, wag, figur geometrycznych, udział w zajęciach technicznych itp.).
W związku z tym ogłaszamy konkurs na przygotowanie przez Dziecko z pomocą Rodzica książki z obrazkami. Książka może być wykonana dowolną techniką i opowiadać wymyśloną przez Dziecko historię. Wspaniale, jeśli ilustracje będą pełne figur geometrycznych, ale zwykłe rysunki również będą mile widziane. Prace prosimy przynosić do dnia 30.09.2016. Ogłoszenie wyników nastąpi 4.10.2016. Zachęcamy do udziału w konkursie.