GRAFIK WYDARZEŃ ZAPLANOWANYCH NA LIPIEC

4.07.2016 – Odbędą się w naszym przedszkolu warsztaty pt. „Agama brodata – jaszczurka czy smok?”. Wszystkie dzieci będą mogły poznać to wyjątkowe zwierzątko i dowiedzieć się różnych ciekawostek związanych z jego życiem.

7.07.2016 – Tego dnia śniadanko zjemy na placu zabaw, gdzie urządzimy piknik śniadaniowy. Dzieci samodzielnie wykonają kanapeczki. W roli głównej wystąpią warzywa z naszego przedszkolnego ogródka. Chętne dzieci mogą również przynieść swoje ulubione śniadaniowe przysmaki.

8.07.2016 – Udajemy się na wycieczkę do zagrody Wieś.Co do Skarżyska Kamiennej. Będziemy mieli okazję zwiedzić zagrodę, zaprzyjaźnić się z kucykami, z kozami oraz obejrzeć ogród warzywny. Spod przedszkola wyjeżdżamy o godzinie 8.30, więc śniadanie tego dnia odbędzie się o godzinie 8.00. Do Skarżyska jadą grupy: Misie, Pszczółki, Biedronki i Rybki.

12.07.2016 – Udajemy się do Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie weźmiemy udział w warsztatach pt. „Polskie gady, czyli jak być sprawnym herpetologiem”. Dzieci pojadą na warsztaty w dwóch turach. Wyjazd spod przedszkola planujemy na godziny 9.30 i 10.30. Do muzeum jadą dzieci z grup: Rybki, Biedronki, Pszczółki i Misie.

14.07.2016 – Tego dnia w przedszkolu zabrzmią dźwięki samby a dzieci w barwnych strojach przeniosą się do Rio. Będziemy robić kolorowe ozdoby i tańczyć tak, jak na najsłynniejszym karnawale. Prosimy o dostosowanie ubioru do klimatu dzisiejszej tematyki.

19.07.2016 – Przeniesiemy się do świata gier lat 90-tych. Tego dnia królować będą w przedszkolu: guma do skakania, skakanki, gry w bierki, kapsle itp., a przed przedszkolem narysujemy klasy, w które nauczymy skakać dzieci.

21.07.2016 – Tego dnia nasze przedszkolne zabawki odpoczywają. Zamiast nich bawić się będziemy tekturowymi pudłami, plastikowymi butelkami, skrawkami materiałów i wszystkim, co może nam się przydać do wybudowania naszego własnego miasteczka. Już teraz bardzo prosimy o przynoszenie do przedszkola czystych niepotrzebnych materiałów wtórnych.

26.07.2016 – To w naszym przedszkolu dzień baseników. Na naszym placu zabaw pojawią się małe i średnie baseny dmuchane napełnione wodą. Wodne szaleństwo odbędzie zaraz po śniadanku. Prosimy, żeby tego dnia dzieci miały ze sobą stroje kąpielowe, ręczniki oraz klapki. Ta atrakcja uzależniona jest od pogody. W przypadku nieodpowiedniej aury przeniesiemy dzień baseników na inny termin.

28.07.2016 – Tego dnia nasze sale wyłożymy folią ochronną i stworzymy magiczny świat sensoplastyki. Plastyka sensoryczna wprowadza dzieci w świat zapachów, faktur i kolorów, a także rozwija kreatywność i twórcze myślenie poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Dzieci będą miały okazję poznać, pobawić się i ubrudzić w różnego rodzaju masach i substancjach.

Każda lipcowa środa, to dzień pod hasłem: „Dla każdego coś pysznego”. Dzieci samodzielnie będą wykonywać desery, wyciskać soki i robić sałatki.