2.11.2016 – Tego dnia udajemy się do pobliskiego Zakładu Energetyki Cieplnej, gdzie weźmiemy udział w programie edukacyjnym „Lekcja Ciepła”. Jest to projekt, który ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych, racjonalnego korzystania z ciepła i zrozumienie procesu produkcji ciepła. Do ciepłowni wyruszają grupy Żabki i Biedronki.
3.11.2016 – Grupy Żabki i Biedronki udają się do Szkoły Społecznej, gdzie będą miały okazję zobaczyć, jak uczą się ich starsi koledzy. Uczniowie przygotują również dla przedszkolaków przedstawienie. Wyjazd spod przedszkola planujemy na godzinę 9.15.
4.11.2016 – Odwiedzi nas firma Foto Gama, która wykona dzieciom pamiątkowe zdjęcia indywidualne i grupowe. Chętni rodzice będą mogli zakupić zdjęcia w późniejszym terminie. Zdjęcia będziemy wykonywać od godziny 9.15.
4.11.2016 – Tego dnia zapraszamy chętnych rodziców dzieci z grupy Żabki na zajęcia otwarte. Tytuł zajęć to „Jesienne zabawy z matematyką”. Zapraszamy serdecznie na godzinę 10.00.
8.11.2016 – Wybieramy się do gabinetu dentystycznego DentAla, gdzie pani dentystka obejrzy ząbki naszych dzieci. Do gabinetu zabieramy wszystkie dzieci z grup Żabki, Biedronki, Pszczółki i Motylki. Wyjazd planujemy zaraz po śniadaniu.
10.11.2016 -To międzynarodowy Dzień Jeża. Z tej okazji odwiedzi nas pani, która prowadzi w Starachowicach hodowlę jeży pigmejskich „Jeżynka”. Oczywiście razem z nią zagoszczą
u nas jej mali podopieczni.
14.11.2016 – Tego dnia odwiedzi nas pani Magdalena Mroczek z biblioteki dla dzieci „Plastuś”. Przeczyta ona dzieciom piękne bajki i przypomni, dlaczego warto jak najczęściej odwiedzać ją w bibliotece.
17.11.2016 – Tym razem weźmiemy udział w spotkaniu „Śladami Dinozaurów”. Obejrzymy prezentację, dzięki której poznamy te prehistoryczne gady a także będziemy mieli możliwość zapoznać się z eksponatami (repliki rogów, zębów, szponów; płyta grzbietowa stegozaura, tropy, jaja i embriony dinozaurów) Naszym gościem będzie również interaktywny dinozaur Pleo, z którym dzieci będą mogły się pobawić.
25.11.2016 – To Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci mogą zabrać do przedszkola swoje ulubione zabawki. W sali gimnastycznej odbędzie się przyjęcia dla naszych pluszowych przyjaciół.
30.11.2016 – W tym dniu dowiemy się, jakie zawody wykonywać będą nasze dzieci i co czeka je w przyszłości. Wszystkie sale zmienią się w magiczne miejsca wróżb andrzejkowych.